indywidualizacja

  


Strona główna


Patron szkoły


Plan Lekcji


O Szkole


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Galeria zdjęć


Projekty


Archiwum


Kontakt

PATRON SZKOŁY

KONKURSY, KONKURSY...

       W związku z podjeciem starań o nadanie naszej szkole imienia    błogosławionego Jana Pawła II odbyły sie konkursy tematyczne.

   Pani Dyrektor mgr Beata Kuruc i pani mgr Danuta Krzysik przygotowały Konkurs Literacki adresowany do uczniów klas III-VI. Głównym celem było przybliżenie i rozpowszechnienie wiedzy na temat życia i twórczości Ojca Świętego Jana Pawła II poprzez inspirowanie uczniów do pracy twórczej.

     Pani mgr Aniela Gryglak- Bigos i pani mgr Magdalena Dwornicka zorganizowały Konkurs Recytatorski dla klas O- VI. W czasie recytacji uczeń miał sie wykazać bardzo dobrym opanowaniem tekstu, oddać głosem nastrój utworu oraz stosować właściwe pauzowanie, tempo i artykulację.

     Pani mgr Beata Kwak i pani Paulina Krzysik  przeprowadziły Konkurs Plastyczny pod hasłem "Jan Paweł II moim przyjacielem". Mogli wziąć w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy poprzez różne techniki plastyczne zaprezentowali sylwetkę Papieża Polaka.

 

 

SANTO SUBITO

 Pani Aniela Gryglak-Bigos  i Magdalena Dwornicka opracowały scenariusz „Apelu dziękczynnego” za wyniesienie do godności błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II oraz przygotowały slajdy dotyczące życia Papieża.

Dnia 02.05.2011 roku o godz. 18.00 odbyła się w naszym kościele msza święta dziękczynna, za wyniesienie do godności błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II, a po niej występ artystyczny uczniów naszej szkoły, przygotowany przez Panią Dyrektor Beatę Kuruc oraz panią Anielę Gryglak – Bigos. Uczniowie przypomnieli zebranym ważniejsze fakty i myśli z życia Ojca Świętego. Na tle lirycznych melodii i pokazu slajdów recytowali wiersze samodzielnie przez siebie napisane. Występ uświetniony został śpiewem uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz grą na instrumentach pani Magdaleny Cieślik oraz Łukasza i Pauliny Gryglak.                                         

Zebrani dziękowali Bogu za tak Wielkiego Człowieka jakim był Jan Paweł II oraz za to, że niedługo, bo 7 czerwca zostanie patronem naszej szkoły.
 

 

Z WIZYTĄ U  KSIĘDZA KARDYNAŁA

STANISŁAWA DZIWISZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 20 stycznia 2011r Dyrektor Szkoły p. mgr Beata Kuruc z proboszczem parafii ks. Czesławem Hałgas i sołtysem wsi Łapsze Wyżne, p. Antonim Sołtys udała się z wizytą do Jego Eminencji kardynała Stanisława Dziwisza. Wizyta dotyczyła prośby o zgodę na nadanie naszej szkole imienia BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II.

 

SYLWETKA JANA PAWŁA II

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II   

 

 

GŁOSUJEMY!

W związku z wyborem 3 kandydatów na Patrona Szkoły, nasi uczniowie klas O-III tworzyli rysunku przedstawiające wybraną postać. Klasy O i I rysowały Papieża Polaka, klasa II- św. M.M. Kolbego, a uczniowie klasy III za pomocą rysunków przedstawili postać ks. J. Tischnera.

Uczniowie klas starszych przygotowali prezentacje multimedialne pokazujące wybrane sylwetki. Klasa IV o ks. J.Tischnerze, klasa V         o św. M.M. Kolbe oraz klasa VI- Jan Paweł II.

Prace plastyczne i prezentacje Power Point zostały pokazane w dniu głosowania, czyli16 grudnia 2010r. Większością głosów wybrano Postać Jana Pawła II.

  • prezentacje: Jan Paweł II, ks. Józef Tischner, św. M. M. Kolbe

  • galeria zdjęć

 

WYBIERAMY KANDYDATÓW NA PATRONA

NASZEJ SZKOŁY

Na spotkaniu Rady Pedagogicznej Dyrektor Szkoły i nauczyciele wybrali postać księdza Józefa Tischnera. Rodzice i mieszkańcy wsi uznali, iż dla nich wzorem jest Jan Paweł II. Od uczniów i Samorządu Uczniowskiego padła propozycja św. Maksymiliana Marii Kolbego.